EEG Biofeedback v Mladé Boleslavi

 

Nabízím pomoc pro děti i dospělé, kteří mají potíže se soustředěním, chtějí zvýšit výkon svého mozku a utlumit prožívání stresu.

Metoda je ideální pro jedince s poruchou pozornosti, aktivity a učení.

Pomáhá i při řadě dalších potíží, které jsou spojeny především se špatným spánkem, úzkostmi (trémou), pamětí, emocemi. Již od jejího vzniku se používá při léčbě epilepsie.

Kondiční trénink prospěje i zcela zdravým jedincům – pomůže jim dosahovat špičkových výkonů.

Nalaďte se na dobré vlny a budete se cítit „líp a líp“.

 

K čemu je eeg biofeedback dobrý?

Pomocí tréninku se můžeme naučit potlačit ty mozkové vlny, které nám ve dne způsobují únavu a které nás udržují ve stresu a naopak posilovat ty vlny, které nám umožňují podávat dobrý výkon, učit se, cítit se lépe apod.

Díky tomu můžeme zlepšit své soustředění, paměť, rychlost učení, rozhodování, sebevědomí, vyrovnanost emocí atd.

 

Jak probíhá trénink?

Trénovaný se pohodlně usadí do křesla a terapeut mu na hlavu umístí čidla na měření jeho elektrické aktivity mozku (většinou dvě na ušní boltce a jednu na trénovanou oblast hlavy – dojde tak k mírnému zněčištění těchto částí vodivým gelem). Trénovaný sleduje monitor, na kterém ve formě počítačové hry dostává zpětnou vazbu o své mozkové aktivitě. Pokud se mu daří harmonizovat mozek žádoucím způsobem, hra funguje (auto jede, delfíni plavou apod.) a trénovaný za to sbírá body, doprovázené zvukovým signálem. Je možné experimentovat i s jinými podněty než se samotnou hrou (např. čtení, sledování videa), zásadní je, aby trénovaný dobře slyšel zvukovou odměnu. Díky této odměně se mozek učí optimalizovat svůj výkon a tuto zkušenost si přenáší i do běžného života.

Standardní trénink probíhá cca 30-45 mniut čistého času. S přípravou, odpočinkem, rozhovorem atd. počítejte s cca jednou hodinou.

 

Jak často a jak dlouho se trénuje?

Je optimální trénovat alespoň 2x až 3x týdně. Lze trénovat i několikrát denně. Počet tréninků je individuální. Pro kondiční trénink postačí cca 20 sezení, v případě závažnějšího problému je tréninků více dle potřeby, až k 50 – 60 opakování. Za důležitou vnímám motivaci k tréninku. Jeden trénink stojí 300,- Kč.

 

Jak se na trénink připravit?

Abychom předešli jiným zkreslením při měření, doporučuji se před tréninkem dobře vyspat a najíst.

 

Stačí samotný EEG BFB?

Různé vlivy mohou mozku bránit v účinném tréninku, nebo jej vracet zpět. Některé potíže a poruchy mohou být spojeny s nevhodným stravováním, životním stylem či nespokojeností s osobním a rodinným životem. Doporučuji tedy biofeedback kombinovat s úpravou stravy, dostatkem zdravého pohybu a individuální, nebo rodinnou terapií (zejména u dětí). Někdy je vhodné doplnit mé měření diagnostickým vyšetřením EEG u neurologa.

 

Chcete vědět více o metodě EEG Biofeedback?

eeg-logo

cropped-003.jpgBiofeedback – nejistý nadstandard nebo nevyužitá možnost?